BLOG - POST

Fotorelacja z projektu

 

Samochód - to nie rzecz,

samochód to miejsce.


Znamy rozwiązanie na czystą przyjemność ;)

Karawaning czy kamperowanie?

Kolejny wypad kamperem – to jest to! Wstajesz rano i jedziesz. Znasz to? Czy wiosna, czy lato, czy zima, a Ty nie masz ograniczeń. Inni martwią się o hotel, a ty tylko o kierunek jazdy. Czy to nie cudowne uczucie?

Wakacje na kółkach stały się niezwykle popularne, a kampery stały się ulubionym środkiem transportu dla osób szukających przygód, swobody i bliskości natury. Jednak aby cieszyć się pełnią wygody w kamperze, warto zadbać o odpowiednie akcesoria, które uczynią podróż jeszcze bardziej przyjemną. Jednym z kluczowych elementów, o którym często się zapomina, są dywaniki do kampera.

 

Posiadanie własnego kampera lub przyczepy kempingowej to ogromne szczęście. To luksus na kółkach. Dlatego, spędzając więcej czasu w kamperze niż dotychczas, warto zastanowić się nad dywanową wykładziną. Zachowanie pojazdu rekreacyjnego w czystości jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na komfort i samopoczucie podczas korzystania z niego w czasie wolnym.

 

Prawda jest taka, że dokładnie sprzątamy nasz pojazd kamperowy na początku lub na końcu sezonu. W trakcie sezonu liczymy na szybkie rozwiązania lub staramy się ograniczyć bałagan wewnątrz. Piasek to również nieodłączny towarzysz każdej wycieczki, dlatego ważne jest, aby go ograniczyć lub szybko się go pozbyć.

Dlatego chcielibyśmy zaproponować dywaniki do kamperów, które spełniają te oczekiwania.

 

Możesz pomyśleć, że dywaniki to dywaniki, po co tutaj wymyślać. Jednak podstawowa wiedza pomoże Ci uniknąć zbędnych frustracji podczas sprzątania. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na rodzaj wykładziny. Mogę użyć swojego fachowego żargonu: polipropylen (materiał Q50), poliamid (materiał Q300/Q900), ale napiszę to najprościej, jak się da. Zwróć uwagę, czy włosie jest pętelkowe czy strzyżone (stojące).

 

Dlaczego? Jeśli wybierzesz włosie pętelkowe, małe kamyczki będą zaplątywać się w włosie, a trudniej będzie je wytrzepać lub odkurzyć. To mała różnica, ale mniej frustracji. Dodam tylko, że materiały poliamidowe mają strzyżone włosie.

 

Mieliśmy przyjemność zrealizować już kilka zamówień na dywaniki do kamperów i przyczep kempingowych. Najczęściej klienci wybierają te oznaczone jako Q900.

Są to wykładziny poliamidowe, włos strzyżony – czyli te z największymi zaletami – trwałość i łatwość w czyszczeniu.

 

Wydawać by się mogło, że wybór odpowiednich dywaników do kampera to kwestia drugorzędna, jednak stanowią one kluczowy element dbania o czystość i estetykę wnętrza pojazdu turystycznego. Wybierając odpowiedni materiał, czyli np. wykładzinę poliamidową oznaczoną jako Q900, można zminimalizować trudności związane z utrzymaniem dywaników w czystości oraz uniknąć frustracji podczas sprzątania. A gdy podróżowanie to nasz styl życia, dbałość o komfort i higienę staje się kluczowym aspektem zapewniającym pełną przyjemność z podróżowania kamperem lub przyczepą kempingową.

Dlaczego warto posiadać dywaniki do kampera i jakie korzyści z tego płyną?

 

Czystość i higiena

Kampery często podróżują po różnych terenach, a ich wnętrza narażone są na wszelkie zabrudzenia z butów, zwierząt domowych czy innych źródeł. Dywaniki stanowią doskonałą barierę między zewnątrz a wnętrzem kampera, pomagając zatrzymać brud, piasek i wilgoć. To zapobiega rozprzestrzenianiu się zabrudzeń po całym wnętrzu i ułatwia utrzymanie go w czystości. Dodatkowo, dywaniki można łatwo zdjąć i wyczyścić, co przyczynia się do utrzymania higieny i świeżości wewnątrz pojazdu.

 

Komfort

Podczas wakacyjnych podróży komfort jest niezwykle ważny. Dywaniki do kampera nie tylko chronią podłogę przed zabrudzeniami, ale także zapewniają miękką i przyjemną powierzchnię do chodzenia. Możesz bez obaw chodzić boso po wnętrzu kampera, ciesząc się miękkim podłożem, które sprawi, że poczujesz się jak w domu. To szczególnie ważne, gdy na dworze jest zimno lub wilgotno, a kamper staje się naszą oazą ciepła i przytulności.

 

Ochrona podłogi

Podłoga w kamperze jest narażona na intensywne użytkowanie i eksploatację. Dywaniki stanowią ochronę przed uszkodzeniami, wgnieceniami i zadrapaniami, które mogą powstać w wyniku przemieszczania się różnych przedmiotów czy sprzętu turystycznego po wnętrzu pojazdu. Dzięki dywanikom, podłoga pozostaje w lepszym stanie, co ma wpływ na estetykę oraz wartość kampera przy odsprzedaży.

 

Estetyka wnętrza

Wystrój wnętrza kampera odgrywa ważną rolę w tworzeniu przyjemnej atmosfery podczas podróży. Dywaniki są dostępne w różnych kolorach i materiałach, co pozwala dopasować je do indywidualnych upodobań i stylu wnętrza kampera. Dodając dywaniki, nadajemy kamperowi osobisty charakter, który sprawi, że podróżowanie stanie się jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

 

Redukcja hałasu i izolacja termiczna

Dywaniki do kampera mają także zdolność tłumienia dźwięków, co może wpływać pozytywnie na komfort podczas jazdy. Dodatkowo, dywaniki wykonane są z materiałów o izolacyjnych właściwościach, co może pomóc w utrzymaniu przyjemnej temperatury wewnątrz kampera, zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni.

 

Podsumowując, dywaniki do kampera to niewielki, ale znaczący element wyposażenia, który przynosi wiele korzyści podczas podróży. Chronią podłogę, poprawiają komfort i estetykę wnętrza, a także dbają o higienę i czystość pojazdu. Decydując się na dywaniki, inwestujemy w długotrwałe zadowolenie i pełnię przyjemności podczas podróży kamperem. Pamiętajmy, że wakacje to czas dla nas, dlatego warto zadbać o każdy detal, który sprawi, że podróżowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Zobacz nasze inne realizacje.