FAQ

Najczęściej zadawane pytania

 

Wy pytacie - my odpowiadamy


Ogólne pytania

Czym się różnią wykładziny motoryzacyjne od obiektowych?

Gdzie można znaleść wasze produkty?

Dlaczego warto u was zamówić dywaniki?

Jak czyścić dywaniki welurowe?

Jakie usługi wykonujecie?


Wykładziny motoryzacyjne jakim podlegają normą?

Wykładziny motoryzacyjne, z których produkujemy dywaniki welurowe podlegają normie:

 • EN 13501. Jest to ogólna przyjęta norma, która obowiązuje w całej Unii Europejskiej od 2001 roku. Dokument ten dotyczy odporności na ogień w 4 kategoriach.
 • EN 14041, która opisuje pewne wymogi bezpieczeństwa jakie muszą spełniać pokrycia. Określa współczynnik tarcia w suchych i czystych warunkach.

Co oznaczają normy EN 13501 oraz EN 14041 w przypadku dywaników samochodowych?

Według normy EN 13501 wykładzina motoryzacyjna została sklasyfikowana jak produkt trudnopalny o oznaczeniu E fl.

Według normy EN 14041 dywaniki welurowe, które szyjemy spełniają wymogi dla oznaczenia DS, czyli spełniają normę i są antypoślizgowe.

Czy dywaniki welurowe są szyte na zamówienie?

Tak. Niezależnie czy szyjemy dla Ciebie z materiałów, które mamy na stanie. Czy szyjemy z materiałów, które dla Ciebie specjalnie sprowadzamy. Zawsze szyjemy dywaniki po złożeniu zamówienia. Jest to związane z tym, że sam możesz konfigurować swoje dywaniki. Jak?

 • Wybór rodzaju materiału – mamy 4 wykładziny w stałej ofercie (zobacz jakie);
 • Każdą wykładzinę w 2-4 rodzajach kolorów;
 • Możemy obszyć przędzą – 20 kolorów do wyboru;
 • Lub możemy obszyć lamówką z nubuck lub ekoskóry – 5 kolorów do wyboru.

 

U nas dostajesz dywaniki szyte na miarę – jak garnitur.

Jaki materiał dywaników welurowych wybrać?

Każdy materiał ma inną specyfikację techniczno-użytkową. Jednak najkrócej można to opisać w następujący sposób. Materiał Q50 – samochód na sprzedaż, materiał Q300 – samochód użytkowy, materiał Q600 – samochody zabytkowe lub użytkowe z większym poczuciem komfortu, materiał Q900 dla fanatyków motoryzacyjnych, materiał IndividualProLine dla indywidualistów.

Jak długo będę czekać na zamówienie?

Wszystko zależy od ilości zamówień na naszym dziale produkcyjnym. Standardowe dywaniki według podstawowej specyfikacji realizujemy w 2-4 dni robocze. Standardowe dywaniki to dywaniki wykonane z materiałów Q50 lub Q300, obszyte przędzą w kolorze dywanika (np. wykładzina czarna – przędza czarna). Materiały Q600 oraz Q900 realizujemy w 3-7 dni robocze.

Co wpływa na wydłużenie realizacji zamówienia?

 

 • Zmiana koloru przędzy – może wydłużyć czas realizacji o 1 dzień.
 • Zmiana obszycia na lamówkę – może wydłużyć czas o 2 dni.
 • Indywidualny napis w formie haftu / termotransferu – czas liczymy od zaakceptowania projektu, czas może się wydłużyć o 14-21 dni.
 • Wykładzina IndividualProLine – od zaakceptowania koloru wykładziny oraz projektu wykonania 14-30 dni.

Nie znalazłem w ofercie swojego modelu samochodu - co teraz?

Mamy kilka rozwiązań.

 • Możesz do nas przyjechać i wtedy ściągniemy wzór. Zrobimy dywaniki od ręki.
 • Możesz przesłać swoje dywaniki welurowe lub gumowe, które do tej pory użytkowałeś. Dywaniki welurowe – nie mogą być bardzo zużyte, ranty pofalowane lub porwane. Odmówimy wtedy realizacji, bo wzór z takich dywaników będzie ściągnięty z błędem i nie będzie dobrze wyglądać. Dywaniki gumowe – muszą być płaskie, nie mogą posiadać rantów. Płaskie to dywaniki takich firm jak Frogum, Geyer, Petex lub Rigum. Korytkowe to dywaniki jak z firmy Rezaw-Plast czy WeatherTech
 • Możesz sam ściągnąć wzór na papierze i go przesłać do wykonania. Papier powinien być odpowiedniej grubości min 90 g lub można użyć papieru tekturowego.

 

Pamiętaj, że ściągnie samemu wzoru lub przesłanie dywaników nieoryginalnych lub niewiadomego pochodzenia, wiąże się z tym, że dywaniki od nas będą tak samo wyglądać. 100% pewność dopasowania dają dywaniki oryginalne lub ściągane przez nas osobiście.  

Ile czasu trwa ściąganie wzorów jak przyjadę?

Do samochodu osobowego ściągniecie wzorów trwa około 40-60 minut. Jeśli umówimy się na ściąganie wzoru to od razu również szyjemy dywaniki. Dywaniki uszyjemy z materiałów, które posiadamy w stałej ofercie. Cały czas realizacji zamknie się w 2-3 godzinach. Jeśli wybierzesz wykładzinę IndividualProLine to czas oczekiwania na realizację 14-30 dni.

Jakie są zalety dywaników do kampera?

 • Izoluje od zimnej podłogi;
 • Wygłusza przestrzeń mieszkalną;
 • Chronią oryginalna podłogę przed zniszczeniem;
 • Dopasowanie do wnętrza, nie przesuwają się;
 • Szyte na zamówienie.

Dlaczego wolicie sami ściągać wzór do kampera?

Wolimy sami ściągnąć wzór z samochodu, ponieważ:

 1. Stare dywaniki, które otrzymujemy, często są już wyeksploatowane. Ciężko jest utrzymać odpowiednie kąty, linie proste.
 2. Stare dywaniki w 90% nie były i nie są idealnie dopasowane. Robimy z dokładnością do 1 mm, więc zrobienie takich dywaników +/- 1-2 cm, nie jest zgodne z naszą polityką.
 3. Wzory na papierze, potrafią być źle sklejone. Potrafią być na śliskim papierze, który się przesuwał podczas ściągania wzoru. Znów występuje problem z przekłamaniem i dopasowaniem, które nie wpisuje się w naszą politykę.
 4. Dywaniki do kamperów sygnowane marką producenta również nie są dopasowane. Robiliśmy już do różnych marek dywaniki. Oryginały posiadają margines błędu +/- 2/3 cm, aby nie było widać błędów konstrukcyjnych. Zobacz film z oryginalnymi dywanikami do Mobilvetta.
 5. Nawet jeśli sami ściągaliśmy wzór, to kolejny ten sam model robimy od początku, bo kampery nie są idealnie składane. Pokazujemy to na przykładzie VW Grand California.

 

Czy dywaniki do kampera są szyte na zamówienie?

Tak. Każde dywaniki welurowe do kampera szyjemy na zamówienie klienta. Umawiamy się na pasujący termin. Rano klient podstawia kampera,  a wieczorem wyjeżdża z gotowymi, zamontowanymi dywanikami w środku. Dywaniki do każdego kampera szyjemy od początku, aby były idealnie dopasowane.

Czy mogę zamówić przez internet / telefonicznie dywaniki do kampera?

Nie. Dywaniki do kampera realizujemy tylko po podjeździe kampera do nas na dział produkcyjny. Od początku musimy ściągnąć wzór, by zapewnić idealne dopasowanie do 1 mm.

Czy dywaniki do kampera uszyjecie ze starych dywaników?

Staramy się tego nie robić. Często stare dywaniki, które do nas wysyłacie są już mocno wyeksploatowane lub same nie były dopasowane. Chcemy dla Was robić tylko dopasowane dywaniki welurowe do kampera. Taką przyjęliśmy politykę. Chcemy robić to dobrze, abyś był zadowolony, a nie kolejne przeciętne dywaniki.

Chciałbym zamówić tylko dywaniki przednie do kampera?

Możemy wykonać same przednie dywaniki. Jednak należy przemyśleć kilka kwestii. Czasu i pieniędzy. Na przednie dywaniki potrzeba dość dużo materiału, związku z tunelem pomiędzy fotelami, który dodaje kolejne cm2. Gdy robimy cały samochód i rozkład na maszynę jest bardziej wykorzystany materiał, z którego wycinamy, co przekłada się na cenę. Dywaniki przednie do kamperów staramy się sami ściągać wzór, ponieważ mieliśmy zabudowę np. na Fiat Ducato różnych producentów i dywaniki po nałożeniu nie pasowały idealnie. Zobacz jak to wygląda.

Ile czasu trwa ściąganie wzorów dywaników do kampera?

Rano przyjeżdżacie – wieczorem wyjeżdżacie z gotowymi i zamontowanymi dywanikami. Staramy się zrobić zamówienie w 12-14 godzin. Natomiast czas może również różnić od wielkości kampera lub rodzaju zabudowy.

Widziałem, że robiliście takiego samego kampera jak mój - dlaczego muszę przyjechać?

Nawet jeśli sami ściągaliśmy wzór, to kolejny ten sam model robimy od początku, bo kampery nie są idealnie składane. Dobrze to widać na przykładzie VW Grand California.

Czy mogę zostać w kamperze podczas wykonywania dywaników do środka?

Tak. Możesz nawet pracować zdalnie. Staramy się tak robić swoją pracę, aby nie przeszkadzać.

Jakie są wady dywaników welurowych do kampera?

Wady dywaników welurowych:

 • regularne odkurzanie;
 • brak możliwości prania myjką wysokociśnieniową.

Co robić podczas ściągania wzorów?

Podczas oczekiwania na dywaniki do kampera możesz:

 • pracować zdalnie, postaramy się nie przeszkadzać;
 • napić się dobrej kawy z ekspresu i poczytać gazetę Polski Caravaning;
 • pojechać pociągiem na wycieczkę, mamy 5 min drogi do stacji kolejowej;
 • pojechać na wycieczkę rowerową, Błonie posiada coraz bardziej rozbudowaną sieć tras rowerowych.

Co można zwiedzić w okolicy w czasie realizacji dywaników do kampera?

 1. Błonie – Tu mamy swój dział produkcyjny, gdzie robimy dywaniki. Błonie to małe miasteczko słynne głównie z zakładów Mera, w których produkowano zapałki, zegarki naręczne, drukarek. Błonie posiada mały, urokliwy ryneczek, Park Bajka z dużym placem zabaw, stawem, gdzie można karmić kaczki czy park fontann gdzie w okresie letnim można się schłodzić – dzieci mają wielką radochę, nowy basen wraz strzelnicą oraz malutkie kino. Na rynku polecamy małą włoską restaurację Casa della Pizza, gdzie można zjeść naprawdę dobrą pizzę, zbliżoną do oryginału. Jest też „chińczyk” lub domowe obiady z dowozem.
 2. Julinek – 10-12 km dzieli Błonie od zielonych płuc Warszawy – Kampinoskiego Parku Narodowego oraz miejscowości Julinek. Możemy pospacerować próbując spotkać łosia lub nacieszyć się po prostu ciszą. Możemy odwiedzić park rozrywki Julinek, gdzie czeka wesołe miasteczko, park linowy czy nowo otwarty park wodny
 3. Warszawa – 30-40 minut Warszawską Koleją Dojazdową dostaniesz się do centrum Warszawy. Skąd już jest blisko we wszystkie miejsca. Największą popularnością cieszy się Centrum Kopernika (należy wcześniej zarezerwować bilety). Również często klienci odwiedzają Stare Miasto, Łazienki Królewskie.
 4. Łowicz – 50-60 minut przejazdu.
 5. Sochaczew – 20-30 min kolejką możemy dojechać do miejscowości Sochaczew. Gdzie możemy obejrzeć ruiny zamku Książąt Mazowieckich, w okresie letnim przejechać odrestaurowaną kolejką wąskotorową lub wziąć udział w spływie kajakowym.